Wydawnictwo: Edgard Games
Liczba graczy: 2-5
Wiek: 8+
Rok wydania: 2022
Czas rozgrywki: 15 minut

Podróże, zwiedzanie, spacery po lesie, poznawanie historii dzięki oglądaniu zabytków i zwiedzaniu muzeów, górskie wędrówki i kąpiele w morzu - czyż może być coś lepszego??? Polska oferuje nam tak wiele!! A w grze "Kto da mniej? Polska" mamy to wszystko w jednym miejscu! Jest to idealna gra do zabawy, do poznawania i nauki i utrwalania wiedzy o najpiękniejszych miejscach naszego kraju.

Prezentacja gry

W pudełku znajdziemy 50 kart o Polsce z podpowiedziami i ciekawostkami, kostkę, 5 kart licytacji oraz 5 kart dodatkowych pytań.

Najważniejszym elementem gry są karty - piękne, duże, z przepięknymi fotografiami. Są na nich przedstawione najbardziej znane i najważniejsze elementy polskiej architektury, zabytki, regiony, miasta. Mamy np. Fontannę Neptuna, Wawel, Kaszuby, Żelazową Wolę, Mazury i wiele, wiele innych! Każda fotografia przenosi nas w inny rejon Polski i daje możliwość pozachwycać się tymi miejscami.

No i te rewersy!!!

O co tu chodzi?

Gra polega na odgadywaniu nazwy miasta/regionu/zabytku na podstawie kilku podpowiedzi. Ilu? Wszystko zależy od tego, jak się uda licytacja. Sami decydujemy - ale wiadomo - im mniej podpowiedzi, tym lepiej ;)

A licytacja dodaje emocji rozgrywce, ponieważ nie wiemy, jaką propozycję dadzą inni gracze, a poza tym, jeśli przekroczy się ilość zadawanych pytań, to traci się szansę na zgarnięcie karty. 

Gracz może zadawać tylko pytania zamknięte rozpoczynające się od "Czy?" a prowadzący rundę może udzielać odpowiedzi TAK/NIE ewentualnie NIE WIEM.

Wygrywa ten, kto jako pierwszy zdobędzie 3 karty w standardowej rozgrywce lub 5 kart w dłuższej wersji.

Wrażenia z grania

I zasady są na tyle proste, że można je wytłumaczyć w 3 minuty, poza tym kilka wariantów gry sprawiają, że rozgrywkę można dopasować do towarzystwa.

Najważniejsze jest to, ze gra jest edukacyjna, ale w ten fajny sposób - daje mnóstwo frajdy, zabawy, podczas której wiedza sama wchodzi do głowy. A piękne karty tak bardzo urozmaicają rozgrywkę i są wizytówką tej gry.

Nasze granie rozpoczęło się oczywiście od obejrzenia wszystkich kart po kilka razy! I oczywiście trzeba było wybrać swoje ulubione :)

Morze Bałtyckie - bo jesteśmy z Ustki

Podlasie - bo obecnie mieszkamy na Południowym Podlasiu

Wawel - bo do Krakowa ostatnio jeździmy na wakacje

Syrenka Warszawska - bo mamy tam mnóstwo przyjaciół :)

Plusy:
+ proste zasady
+aspekt edukacyjny
+ piękne fotografie ilustrujące grę

Gra jest dla Ciebie, jeśli:
+ lubisz gry edukacyjne
+ jesteś fanem geografii Polski
+ chcesz pokazać dzieciom przyjemną formę nauki

Dziękuję wydawnictwu Edgard Games za tę wyprawę :)



Komentarze